Tisíc a jeden klinček alebo 50 odtieňov vŕzgania

Autor: Peter Odráška | 20.3.2015 o 15:12 | Karma článku: 4,01 | Prečítané:  508x

Rozpoviem vám príbeh z obce Vágfield, z krajiny, kde sa síce piesok nelial, no kofola z vodovodu áno, z krajiny, kde každý videl druhému až za päťku neprerezanú. Dlho-predlho som premýšľal, ktorú historku vám porozprávať, nápadov som mal ako výmoľov na moste, vybrať jeden pripomínalo rozviazanie gordického uzla.

Všetko sa začalo v kine na sviatok všetkých zamilovaných, keď hrali dlho očakávaný trhák 50 obchvatov, pardon, odtieňov sivej. Kinosála praskala vo švíkoch, každý divák na sedadle aj červotoč v ňom sa pri štyridsiatom deviatom traileri nervózne vrtel, z čoho sedadlá vŕzgali ešte viac ako inokedy. To už ženy nevydržali, nielenže sa nedočkali krížovej sexy cesty v rozšírenej 50-odtieňovej verzii, nepočuli ani chrápanie svojich polovičiek na vedľajšom sedadle. Vypochodovali z kina, mávajúc lopatami, fakľami a vidlami si to namierili priamo pred dom starostu obce Prepelického. Chceli jediné: nové sedadlá a nepresvedčilo ich ani poukazovanie richtára na to, že pri každej návšteve majú žuvačky zdarma. Už ich totiž unavovalo zakaždým si ich zoškrabovať zo spodnej strany sedačiek, konflikt bol teda na prvý pohľad neodkladný.

„Na nové sedačky nemáme, ženy moje, príde však samotný kráľ, aby vám poprial k sviatku,“ zahral na citlivú strunu starosta Prepelický. Blížil sa sviatok všetkých žien a do Vágfieldu mal zavítať sám veľký kráľ Róbert z rodu Slovensko-Deštrukčných. A že to bola významná udalosť! Všade, kam ste sa pohli, na vás „vyblafla“. Upozorňovali na ňu billboardy, internet, starosta rozposlal do domácností WC-prikrývku, ktorú si mal povinne každý občan Vágfieldu položiť na dekel. Začala sa teda ozývať mužská časť dediny. Obrovská fotka kráľa s vyretušovaným aknébola všade, ženám tiekli sliny a muži začali žiarliť. Vznikajúci konflikt sa starostovi Prepelickému opäť podarilo šikovne zažehnať, začal sa v dedine vyrábať alkohol značky SD – Sekt demagógov, síce opäť s kráľovou fotkou na fľaši, no s cenou menšou ako počet kúpalísk vo Vágfielde. Ženy teda boli ticho, aj chlapi už boli spokojní. Stačil im pohárik a zabudli aj na to, za akú rodinu hlasovali v referende.

Prišiel deň D, sviatok všetkých nežných polovičiek na zemi. Občania aj vedenie mesta prichystali kráľovi také privítanie, aké mal zo všetkých najradšej. Od auta až po halu vytvorili ľudia zo svojich tiel koberec v Róbertovej obľúbenej farbe červenej, ten sa pri kráčaní mestom vznášal ako lietajúce pierko v úvode Forresta Gumpa. Jeho MagniFICEncia, ako si kráľ Róbert rád nechával hovoriť, so sebou priviezla rovné dva kamióny. Jeden bol plný klinčekov pre ženy, ktoré sa v ten deň vybrali tým správnym SMEROM, druhý bol po okraj strechy naplnený klincami, keby niektorý z chlapov pri pohľade na kráľa skonal od infarktu, že by zatĺkol do rakvy. Ani absencia popových hviezd Roba Kazíka, Jadranky či spievajúceho kaderníka Martina Kittnera na oslave žien v ten deň nikomu nevadila, dedinka, naradostená z návštevy kráľa, sa opäť obliekla do nádherných farieb istoty a Vágfield tak opäť žil v dokonalej harmónii. A žili všetci šťastne, až kým na päť minút nepadol Facebook a Vágfield zažil najväčšiu anarchiu 21.storočia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?